ANKARA KIZILCAHAMAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veli KARAKUŞ'un 23 Nisan Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veli KARAKUŞ'un 23 Nisan Kutlama Mesajı

Geleceğimizin teminatı Kıymetli Öğrencilerimiz,

Çocuklarımızı sevgiyle büyüten Öğretmen Arkadaşlarım,

Çocuklarımızın gözlerine gözleri değen Değerli Velilerimiz,

 

Bugün milli iradenin hayat bulduğu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. 23 Nisan 1920, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde "Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır" öngörüsü 29 Ekim 1923'te büyük bir zaferle hayat bulmuştur.

                Millet olarak amacımız, Cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, muhafaza etmek, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, sonsuza kadar var olabilmektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e göre bu amacı şimdinin küçükleri, yarının büyükleri gerçekleştirecektir. Bunun içindir ki bu günü çocuklara armağan etmiştir.  Bu durum, onun geleceğin teminatı olan çocuklarımıza olan sevgi ve güvenini göstermektedir. 23 Nisan dünyanın ilk ve tek çocuk bayramıdır. Millet egemenliğe dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz.

  Sevgili Çocuklar,

         Bütün dünyayı etkisi altına alan COVID- 19 salgın hastalığı yüzünden bu bayramı hayal ettiğimiz gibi okullarımızda, meydanlarda kutlayamıyoruz. Bu bayram evlerdeyiz ama coşkumuzdan, neşemizden ve sevgimizden hiçbir şey kaybetmeyeceğimiz bir bayram yaşayacağız. Tüm hazırlıklarımız sizin gözlerinizdeki ışığı görmek içindir. Bu bayram, sizin, bizim, hepimizin...

         En kısa zamanda yine birlikte olacağız. Sınıflarınızda öğretmenlerimizle ve arkadaşlarımızla birlikte hem öğrenecek hem eğleneceksiniz.  Teneffüslerde en sevdiğiniz oyunları oynayacaksınız. Birlikte bu zor günleri de aşacağız. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. İşte o güne kadar coşkumuzu canlı tutarak 23 Nisan'ı ve Milli Egemenliğimizin 100. yılını sevinç ve gururla kutlayalım. Geleceğimizin teminatı sizlersiniz.

         Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurucu Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçen şanlı ecdadımızı minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. Yılını ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

 

 Veli KARAKUŞ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Ankara Caddesi Yenice Mahallesi Hükumet Konağı Kızılcahamam/ANKARA - 0312 736 00 55 / 59 kizilcahamam06meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.